Darček pre basketbalový klub mesta Zvolen

Basketbalové zápasy žien, aj keď sa to možno nezdá, majú za sebou už svoju históriu. Je tomu už viac ako 60 rokov, čo sa traduje prvá zmienka o stretnutí žien Sokol NV B. Bystrica : Gymnázium Zvolen a môžete hádať, kto vyhral tento duel.

To bolo už veru poriadne dávno a bolo to dozaista poriadne derby, ale vráťme sa naspäť do súčasnosti.

Od roku 2010 čo je v podstate portál portálom sme až doteraz mapovali a nielen informovali o blížiacich sa podujatiach, ale aj aktívne sa na nich zúčastňovali. Nebolo to len o jednej kategórii, bolo to aspoň v prvých dvoch rokoch informovanie o všetkých kategóriách dievčat.

Neskôr však ako ostávalo menej času, zúčastňovali sme sa aspoň na rôznych turnajoch, zápasoch junioriek a teraz už za posledné dva roky na prvej lige ASWBL.

Počas tých rokov sme videli zrodenie množstva víťazstiev a pádov, ale vždy sa to oplatilo a doteraz je tam cítiť ten kolektívny duch.

Zažili sme aj striedanie na trénerských lavičkách. Zoltán Žambor predviedol so svojimi kadetkami nevšedné predstavenia v podobe trojkových košov, ktoré nahnali nejednému klubu husiu kožu. článok

Potom tu bol určitú dobu súbežne so Žamborom Radko Dvorščák, ktorý mal juniorky a po ňom prišiel Ľubomír Doušek, ktorý sa tu ohrial tuším jednu sezónu.

V súčasnosti je možné vidieť na trénerských lavičkách na Západe predsedu klubu Jozefa Gajdoša (1. liga žien), Lauru van Dalen (kadetky) a Luciu Syč-Kriváňovú (st. žiačky)

Tieto roky strávené v halách IX. ZŠ na sídlisku Západ neboli vôbec premárneným časom, práve naopak. Veľa sa dalo naučiť už len sledovaním zápasov. Veľakrát sú zápasy o taktizovaní trénerov, ale samozrejme aj o tom, ako hráčky pristupujú k ich radám a je v tom ešte nejaká tá chémia.

Jediná vec, ktorá svojim spôsobom narúšala toto dianie bolo dá sa povedať také kusé informovanie a malá možnosť dostať sa k informáciám o blížiacich sa podujatiach a samozrejme o odohraných zápasoch a veciach s tým súvisiacich.

Táto možno do istej miery neinformovanosť môže mať za následok aj slabšiu návštevnosť na zápasoch, ale to je len dohad a možno je za tým niečo úplne iné.

Tak či onak, už nejakú tú dobu v nás hlodala myšlienka spraviť niečo pre propagáciu a to vlastne naštartovali ľudia od basketbalu, ktorí ma po Trojkráľovom turnaji kontaktovali s tým, či by sa nenašiel čas na správcovstvo basketbalovej stránky.

Nakoľko nechcem rozhodovať sám aj napriek tomu, že mám v OZ Priatelia Zvolenskej kultúryprávo veta, zasadla kmeňová rada, ktorá rozhodla, že to nie je žiaden problém, len si to musím sám spraviť na vlastný náklad.

Nebudem už teda viac o tom vypisovať. Keď som sa už na to podujal, tak som to chcel dotiahnuť do zdarného konca, aby obe strany mali z toho osoh.

A výsledok trojtýždňovej roboty, popri ktorej som chodil do roboty a po víkendoch a večeroch do redakcie a v ostatnom zvyšnom čase pracoval na basketbalovej stránke sa už dozviete 1.februára, kedy bude predstavená verejnosti webová stránka.

Momentálne sa však môžete pridať na Facebook stránku a tam sa o pár hodín skôr dozviete link na stránku 🙂

Článok: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s